Faddrar till din hjälp

Kontakta en fadder om du behöver hjälp med Disgen eller något liknande program!

  • Faddrar för Disgen (PC)
    • Stig Geber, 147 63, Uttran, Telefon 08-53030734, stig.geber@telia.com
    • Hans Peter Stülten, 149 43, Nynäshamn, Mobil 0707-828491, h-p.stuelten@outlook.com
    • Håkan René, 162 56, Vällingby, Mobil 0708-270131 dag, hakan.rene@gmail.com
    • Carl-Göran Backgård, 184 35, Åkersberga, Mobil 076-3170127, cg@milstolpen.org
    • Torgny Larsson, 216 21, Malmö, larsson.torgny@gmail.com
    • Carl Strandberg, 217 59, Malmö, Mobil 070-5942775, carolus.strandberg@gmail.com
    • Bengt Kjöllerström, 223 61, Lund, Mobil (070-2703944 i andra hand),, bengt@kj2.se
    • Magnus Hellblom, 226 51, Lund, Telefon 046-248470, Mobil 0733-360102, magnus@hellblom.com
    • Anders Larsson, 233 32, Svedala, Mobil 070-7470759, anders@dis-syd.se
    • Lena Ringbrant Ekelund, 264 31, Klippan, Telefon 0435-711060, Mobil 070-2320079, l.re@telia.com
    • Benny Olson, 291 38, Kristianstad, Telefon 0701-439407, olsonbenny@hotmail.com
    • Bo Lundgren, 295 73, Nymölla, Mobil 0735-288825, bo@elmedia.se
    • Staffan Knös, 372 37, Ronneby, Mobil 0705-951338, 1338-sek@telia.com
    • Arne Sörlöv, 373 40, Tving, Telefon 0721-505333, arne@sorlov.com
    • Christina Claeson, 411 03, Göteborg, Telefon 031-159538kv, ch_claeson@hotmail.com
    • Hans Nyman, 504 71, Borås, Telefon 033-254075, Mobil 0705-254075, hansnyman@telia.com
    • Tomas G H Johansson, 512 52, Svenljunga, Telefon 0325-13631 kv, tomasgh@live.se
    • Leif Berglund, 561 33, Huskvarna, Telefon 036-130797, Mobil 073-6715111, leifbhva@gmail.com
    • Tommy Nilson, 575 35, Eksjö, Mobil 070-3031732, tommy@betoni.se
    • Börje Jönsson, 575 37, Eksjö, Mobil 070-8631217, borje.jn@gmail.com
    • Anders Lindman Hjalmarsson, 582 12, Linköping, Telefon 070-6004078, Mobil 070-6004078, ka.lindman@gmail.com
    • Peter Tilly, 587 52, Linköping, Mobil 070-3660003, peter.tilly@telia.com
    • Birgitta Karlsson, 589 63, Sturefors, Telefon 013-52943, Mobil 073-0945945, birgitta5karlsson@gmail.com
    • Tor-Leif Björklund, 602 41, Norrköping, Mobil 0768-130387, torleif.bjorklund@telia.com
    • Elisabeth Molin, 621 37, Visby, Telefon 0705-116292, Mobil 0705-116292, elisabeth@imolin.se
    • Bengt Hammarström, 691 41, Karlskoga, Telefon 0586-36587, Mobil 0727352434, b.hammarstrom@telia.com
    • Jan Wallin, 702 17, Örebro, Telefon 019-183830, Mobil 070-3877888, jan.wallin.orebro@telia.com
    • Claes Embäck, 802 51, Gävle, Telefon 026-192500, Mobil 0735-808972, cgou99@gmail.com
    • Olle Olsson, 806 36, Gävle, Telefon 026-101376, Mobil 070-6303267, olle.olsson.gavle@gmail.com
    • Staffan Bodén, 820 77, Gnarp, Telefon 070-5369583, Mobil 070-5369583, hampus3249@gmail.com
    • Tony Rödin, 821 35, Bollnäs, Mobil (0703-506304 i andra hand),, tony.rodin@gmail.com
    • Bodil Orremo, 832 54, Frösön, Mobil 070-5281816, bodil.orremo@gmail.com
    • Bernth Lindfors, 862 40, Njurunda, Telefon 060-31524, Mobil 070-2750339, bernth.lindfors@telia.com
    • Örjan Öberg, 871 40, Härnösand, Telefon 0611-22188, Mobil 070-6534127, orjan@bakskuru.se
    • Peter Johansson, 891 33, Örnsköldsvik, Mobil 070-5648859, peter.johansson-oer@telia.com
    • Lennart Näslund, 891 92, Örnsköldsvik, Telefon 076-8480114, lennart@hsn.nu
    • Tommy Jacobsson, 903 36, Umeå, Telefon 09032493, Mobil 0705125770, tommy.umea@gmail.com
    • Laila Larsson, 934 41, Ersmark, Telefon 0910-720041, Mobil 070-6164410, laila.tuva@outlook.com
    • Curth Svedberg, 946 31, Roknäs, Telefon 0911-240498, Mobil 070-6619907, curth.svedberg@telia.com
    • Stefan Wennberg, 953 94, Seskarö, Telefon 0922-61315, Mobil 070-6556433, stefan.vennberg@telia.com
  • Faddrar för Linux
    • Thomas Björk, 243 30, Höör, Telefon 0413-23458, tb@bytecode.se
    • Roy Johansson, 504 34, Borås, Telefon 033-7709522, Mobil 0709-706170, roykleva@gotanet.com
  • Faddrar för MinSläkt (PC)
    • Elinor Elmborg, 152 41, Södertälje, Telefon 08-55013205, jagelli@hotmail.se
    • Lotta Sörensen, 294 35, Sölvesborg, Mobil 0760-141262, lotta.1957@gmail.com
    • Kjell Croné, 411 03, Göteborg, Telefon 031-159538kv, crone.kjell@gmail.com
    • Annelie Lindgren Kedehag, 435 30, Mölnlycke, Mobil 0739-778388, petared@gmail.com
    • Bo Svartholm, 832 54, Frösön, Telefon 063-44286, Mobil 070-6276073, bo.svartholm@gmail.com
  • Faddrar för Apple/Mac
    • Kerstin Bjernevik, 164 76, Kista, Telefon 08-7511630, kerstin.bjernevik@bredband.net
    • Helge Olsson, 231 70, Anderslöv, Telefon 0410-20002, Mobil 0708-583988, unahans@telia.com
    • Sven Olby, 723 55, Västerås, Telefon 021-20494, sven.olby@telia.com
    • Gunilla Hermander, 824 42, Hudiksvall, Telefon 0650-94188, macnilla@telia.com
    • Kerstin Farm, 864 92, Matfors, Mobil 070-1770111, kerstin@farm.se
  • Faddrar för Holger (PC)
    • Sven Olof Åkerlund, 141 39, Huddinge, Mobil (070-5112847 i andra hand),, sven.olof.akerlund@gmail.com
  • Faddrar för kartor
    • Lena Ringbrant Ekelund, 264 31, Klippan, Telefon 0435-711060, Mobil 070-2320079, l.re@telia.com
    • Tor-Leif Björklund, 602 41, Norrköping, Mobil 0768-130387, torleif.bjorklund@telia.com
  • Faddrar i Norge och Finland
    • Henrik Mangs, FI-65100, Vasa, FINLAND, Telefon +358-500268361kv, henrik.mangs@netikka.fi
    • Alf Christophersen, NO-4909, Songe, NORGE, Telefon +47-37164209, Mobil +47-94353793, alf.christophersen@medisin.uio.no